Portal_background_image

مدير كل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري مركزي : با توسعه گردشگري بايد زمينه توسعه اقتصادي شهرها فراهم شود

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی در نشستی با حضور دادستان ، شهردار و اعضای شورای شهر شازند زمینه های توسعه گردشگری در این شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی  در نشستی با حضور دادستان ، شهردار و اعضای شورای شهر شازند زمینه های توسعه گردشگری در این شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اشاره به ضرورت ایجاد و فراهم آوردن زیرساخت در توسعه گردشگری شازند در پایان این جلسه اظهار کرد:  امروزه گردشگری را یکی از عوامل مهم توسعه اقتصادی-اجتماعی و رفاهی شهر و شهروندان می‌دانند و از آنجا که  گردشگری بر اساس وجود جاذبه های دیدارگر شکل می‌گیرد و یکی از پر جاذبه‌ترین مکان‌های گردشگری‏‏‏‏، شهرها می‌باشند

قربانی اضافه  نمود : شهر شازند  از جمله شهرهای استان مرکزی است که ویژگی‌های لازم برای توسعه گردشگری شهری را داراست وجود  چشمه سارها و کوه های برافراشته در شازند  سبب می شود تا این شهر با توجه به این ظرفیت ها  در جذب گردشگردی، توسعه فرهنگ توریست و بحث ایران گردی از شهرستان های مهم کشور شود.

حسن قربانی اضافه نمود : مناطقی که در شازند قابل احیا و آماده جذب گردشگر هستند مانند منطقه سراب عباس آباد، سرآب حک، قلعه کوکبیه و ... می تواند با جذب سرمایه گزار  آماده  پذیرش حداکثری گردشگر شود که هم اکنون نیز شاهد این اتفاق هستیم.

وی با اشاره به کارهای زیرساختی شهری توسط شهرداری و شورای شهر افزود: شورای شهر باید دید توسعه ایی داشته باشد و طرح و پروژه های درآمد زا را مورد توجه قرار دهد و با  حمایت از سرمایه گذاران با دادن تسهیلات و کمک در ساخت مراکز تفریحی همکاری کنند که در حال حاضر نیز با توسعه مناطق گردشگری در شهر شازند شاهد این اتفاق و همکاری در راستای جذب سرمایه گذار بوده ایم.

حسن قربانی مدیرکل دفتر امور شهری وشوراها  با تاکید بر اهمیت گردشگری در استان گفت: ما گردشگری را جدای از صنعت نمی‌دانیم و به دنبال توسعه آن با توجه به ظرفیت‌های بالای استان هستیم و از تمام ظرفیت‌ها و امکاناتی که می‌تواند منجر به پیشرفت شود استفاده می‌کنیم تا اقتصاد استان در راه توسعه قرار گیرد.

قربانی تصریح کرد: گردشگری علاوه بر کمک در حفظ بناهای تاریخی به عنوان میراث فرهنگی،  می تواند در توسعه شهر نیز نقش مثبتی داشته باشد و  وجود گردشگر در شهرها  باعث بالارفتن کیفیت فضاهای گردشگری و خدمات و زیر ساخت های شهری می شود،  به عبارت دیگر راهبرد توسعه گردشگری ، زمینه ساز سرمایه گذاری در زیر ساخت ها و خدمات شهری با  هدف دو سویه است که از یک سو زیرساخت های و خدمات شهری تأمین و از دیگر سو زیرساخت و  خدمات برای توسعه گردشگری فراهم می شود.


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها