Portal_background_image

برگزاري سومين همايش شهرداران در سال 1397

سومین همایش شهرداران در روز پنج شنبه هشتم آذر1397 به میزبانی شهرداری ساوه در محل سالن اجتماعات شهرداری منطقه 1 ساوه و با حضور استادار،معاونت هماهنگی امور عمرانی،مدیران کل دفاتر فنی و شهری و شهرداران استان برگزار گردید

در این جلسه ضمن ارایه گزارش توسط مدیر کل دفتر شهری و دفتر فنی سه تن از شهرداران به بیان مشکلات شهرداری ها پرداختند و در پایان مهندس زندیه وکیلی به ارایه توضیحات تکمیلی پرداخته و مهندس آقازاده استاندار محترم ننیز ضمن ارایه راهنمایی های لازم به بیان دیدگاه  و نقطه نظرات خود پرداخت

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  شهرداری ها کانون راهبری امور شهری هستند و بهترین راه حل برای عبور از مشکلات این نهاد، تقویت تعامل بین بخشی است.

آقازاده افزود: حوزه مدیریت شهری باید ارتباط هدفمند و برنامه محوری را با سایر بخش های اجرایی و مردمی داشته باشدو از ظرفیت های موجود به نحو شایسته بهره ببرد.

وی تاکید کرد: شهرداری ها و پالمان های محلی باید به عنوان بازوان حمایتی و در راستای پیشبرد امور گام بردارند و در این مسیر نگاه رقابتی را نادیده انگارند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: شهرداران کارکردی موثر دارند و به عنوان سربازان اقتصادی، نقش کلیدی در تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی ایفا می کنند.

وی ادامه داد: تکمیل و به نتیجه رسیدن طرح های نیمه تمام شهری باید در اولویت امور شهرداری قرار گیرد زیرا با توجه به مغفول ماندن حجم بزرگی از سرمایه های کلان در سال های اخیر، این مسئله در شرایط امروز بیش از هر زمانی ضروری است.

آقازاده گفت: طرح های مردم محور نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و شهرداری ها مشارکت جویی مردمی را باید برجسته سازی کنند.

وی ادامه داد: درآمدی که از محل انجام فعالیت های عمرانی کسب می شود باید در طرح های نافع سرمایه گذاری و هزینه شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: شهرداران فعال شهرهای استان باید اموری مانند فضا سازی و آسفالت معابر که به اعتبارات کمتری نسبت به سایر طرح های سنگین عمرانی نیاز دارند توجه بیشتری نشان دهند و برای بهبود منظر شهری، سطح رفاه و شادی در جامعه کمک کننده باشند.

آقازاده گفت: در شرایط کنونی به مدیران جهادی‌، پاکدست و شجاع نیاز است و متولیان امور شهری نیز باید جسارت انجام کارهای بزرگ را داشته باشند و دستگاه های نظارتی برای تامین منافع مردم این گونه مدیران را همراهی و یاری کنند.

وی اظهار کرد: دشمنی آمریکا قابل دفع ولی سوء مدیریت و ناهماهنگی مشکل آفرین است و باید در برابر این دشمن مراقبت ها را تقویت کرد.

استاندار مرکزی تاکید کرد: شهرداری ها، شوراهای شهر، فرمانداران و دستگاه های اجرایی به عنوان نهادهای زیر چتر دولت جمهوری اسلامی باید تعاملی دوسویه داشته باشند و هیچ ارگانی حق ندارد جزیره ای عمل کند.

آقازاده در مورد اجرای قانون منع به کارگیری بازنسستگان نیز اظهار داشت: شهرداران کلانشهر اراک و دلیجان مشمول قانون مذکور شدندکه از تلاش های آنان در مدت تصدی تشکر می شود.

معاون امور عمرانی استانداری مرکزی نیزدر این نشست اظهار کرد: شهرداری های استان باید تا دی ماه جاری نسبت به تعیین تعرفه و عوارض اقدام کنند.

مهدی زند وکیلی افزود: دفتر امور شهری استانداری در این راستا با شهرداری ها تعامل موثری دارد.

وی گفت: باز آفرینی و امید شهری به عنوان برنامه و شعارهای محوری دولت تدبیر و امید از محورهای مهم در دستور کار است بنابراین از دبیران ستاد بازآفرینی شهرستان ها انتظار تحرک بیشتری می رود، ضمن اینکه از فرمانداران نیز بایددر اجرای این برنامه همراهی لازم را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: محلات هدف در طرح بازآفرینی باید از سوی شهرداری ها شناسایی و طرح های شاخصی با تعیین منابع در آن ها تعریف شود.

زنیده وکیلی گفت: برای جذب سرمایه گذاری در اجرای طرح های شهری نیز قرار است کارگروه ویژه ای در شهرداری های استان مرکزی تشکیل شود.

وی از شهرداران خواست: در مورد ابهاماتی که از تفسیر مواد قانونی دارند، حتما از دفتر امور شهری استانداری کمک و استعلام بگیرند.


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها