Portal_background_image

جلسه بررسي خواهرخواندگي شهر دليجان با شهر ديليجان ارمنستان با حضور مدير كل دفتر امور شهري وشوراهاي استانداري مركزي برگزار شد

برگزاری جلسه هم انديشي و بررسی عقد قرارداد شهرهای دلیجان با دیلیجان ارمنستان ، با حضور مدیر کل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری مرکزی ،فرماندار شهرستان دلیجان ، نماینده دفتر سیاسی ،انتخابات وتقسیمات کشوری استانداری ، رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی و شهردار واعضای شورای اسلامی شهر دلیجان در سالن جلسات دفتر امور شهری وشوراهای استانداری مرکزی برگزار شد.

در این جلسه نسبت به ارائه گزارش و راهکارهاي اجراي تفاهم نامه  عقد قرار داد خواهر خواندگي شهرهاي دلیجان و دیلیجان ارمنستان پرداخته شد .

در پایان این جلسه مدیر کل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری مرکزی افزود:

پیمان خواهرخواندگی ظرفیت لازم را برای مشارکت شهرها فراهم می‌کند که این امر باعث توسعه پایدار شهرهای درگیر می‌شود.

حسن قربانی اضافه نمود: پیمان خواهرخواندگی اهداف بشر دوستانه را بین شهرها است  و آنها را در راه رساندن پیام صلح به سراسر دنیا پیش می‌بردو در تغییر سطح فرهنگی دو شهر خواهرخوانده و تبادل فرهنگ‌ها نقش بسزایی دارد که در این بین برخی از شهرهای خواهر خوانده هر ساله با برگزاری مسابقه‌ها و نمایشگاه‌های مختلف به پیشبرد این هدف کمک بسیاری می‌کنند.

وی تصریح کرد: اگر از فرصت خواهرخواندگی به درستی استفاده شود، می توان برای توسعه صنعت گردشگری کشور و اشتغالزایی گام های موثری برداشت.

قربانی بیان داشت: خواهرخواندگی  موجب ارتقای جایگاه ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی شهر ، گسترش، شناساندن همه‌جانبه ظرفیت‌ها، تحکیم و گسترش روابط دوجانبه با شهرهای خواهر‌خوانده، توسعه دیپلماسی شهری را موجب می شود  که باید تلاش شود ارتباط فرهنگی خود را با شهرهای خواهرخوانده افزایش دهیم.

مدیر کل دفتر امور شهری وشوراها گفت: یکی از راهکارهای تقویت دیپلماسی شهری، خواهرخواندگی شهرهاست که زمینه را برای افزایش ارتباطات میان فرهنگ‌ها و ارتقای تعاملات انسانی میان ساکنان شهرها فراهم می‌آورد وبه ایجاد پرورش تفاهم و دوستی و اعتماد در سطح بین‌‌المللی و تبادل برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی به توسعه گردشگری و تجارت کمک می‌کند و روابط خواهرخواندگی واکنش بی‌نظیری برای رشد اقتصادی است.

قربانی  بیان داشت: نقاط مشترک فراوانی میان 2 شهر تاریخی دلیجان در استان مرکزی و شهر دلیجان در استان تاوش ارمنستان وجود دارد که می‌تواند منجر به ارتباطات فرهنگی خوبی شود.

گفتنی است:

در این جلسه تعاملات و زمینه های عقد قرارداد خواهرخواندگی شهرهای دلیجان استان مرکزی با شهر دیلیجان استان تاواش  مورد  بررسی و مقرر شد با تشکیل کمیته ای  در این زمینه با برگزاری جلسات اقدامات صورت پذیرفته پیگیری گردد.


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها