Portal_background_image

جلسه كميته خدمات اسكان و رفاه ستاد اجرايي خدمات سفر استان

اولین جلسه کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ویژه نوروز 96 به‌ریاست مدیر کل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری مرکزی و با حضور شهرداران فرمهین ،غرق آباد ،خمین و رئیس انجمن هتل داران این استان و دستگاه‌های عضو ستاد، در حوزه معاونت عمرانی استانداری مرکزی برگزار شد.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی در حاشیه این جلسه اظهار داشت: دستورالعمل  اجرائی ساماندهی و ارتقاء خدمات سفر ویژه نوروز 96  به منظور توسعه گردشگری داخلی و ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران و همچنین مدیریت‌یکپارچه،‌ سیاست‌گذاری،‌ برنامه‌ریزی، سازماندهی و نظارت بر انجام فعالیت های برای اجرا در استان ها ابلاغ شده است و طبق همین دستورالعمل همه دستگاه‌ها با تعامل و همکاری و هماهنگی با هم آغاز سال خوبی را برای گردشگران رقم خواهند زد.

رییس کمیته خدمات اسکان و رفاه اظهار داشت:ستادهای اجرایی خدمات سفر استان از 10 کمیته تخصصی تشکیل شده که عناوین آنها عبارتست از : کمیته خدمات حمل و نقل و ترافیک، کمیته خدمات امداد و نجات، کمیته خدمات انتظامی، امنیتی و ترافیک شهری، کمیته هماهنگی امور شهرداریها و دهیاریها، کمیته برنامه ریزی و آمار،‌ کمیته خدمات اسکان و رفاه، کمیته نظارت و تنظیم بازار، کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، کمیته خدمات بهداشتی، سلامت و محیط زیست و کمیته اطلاع رسانی ، تبلیغات و امور فرهنگی.

قربانی رئیس کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد گفت :این جلسه به منظور آماده سازی و ساماندهی مراکز اسکان مسافران و گردشگران و نظارت بر آنها تشکیل و وظیفه اصلی این کمیته ارائه راهکار و پیشنهاد به سایر کمیته ها برای رفاه بیشتر مسافران و گردشگران می باشد .

حسن قربانی با تاکید بر ضرورت آمادگی مجتمع های اقامتی و رفاهی در سطح استان  افزود : با آمادگی مکان های اقامتی می توان خدمات اسکان و رفاه مسافران نوروزی مهیا نمود و به منظور رفاه حال مسافران نوروزی رسیدگی به وضعیت وامکانات رفاهی، کمپ ها، مجتمع های رفاهی ،مراکز اقامتی و...در دستور کار این کمیته قرار دارد .

مدیر کل دفتر امور شهری شووراها با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با آموزش و پرورش جهت اسکان های اضطراری در شرایط خاص اذعان داشت : در حال حاضر با همکاری اداره کل آموزش و پروش بیش از 88 مدرسه و 470 کلاس در سطح استان  جهت اسکان و رفاه مسافران و گردشگران نوروزی د رحال آماده سازی می باشد .

وی با اشاره به ضرورت آمادگی مجموعه مدیریت شهری برای استقبال از میهمانان بهار در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری خدمات اظهار داشت : استان باید تغییرات خود را نسبت به سال های گذشته به قضاوت نگاه های میهمانان نوروزی بسپارد تا به عنوان الگویی برای دیگر استان های کشور واقع شود.

حسن قربانی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی با تاکید بر ضرورت پیگیری اقدامات عمرانی و سیمای شهری در موسم پایانی سال خاطر نشان ساخت : شهرداری ها باید اقدامات عمرانی و بصری شهری را  به بهترین شکل ممکن برای استقبال از میهمانان بهار مهیا سازند.

 در پایان این جلسه اعضاءکمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی  به ارائه راهکار و پیشنهاد در جهت رفاه حال مسافران نوروزی پرداختند.


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها