Portal_background_image

خدمات رساني ستاد اربعين استان مركزي به 30هزار زائر حسيني

خدمات رسانی ستاد اربعین استان مرکزی به 30هزار زائر حسینی در شهر مهران و نجف اشرف

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها در تشرح اهم اقدامات ستاد اربعین استان مرکزی در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به زائران اباعبدالله الحسین (ع) و با اشار به اینکه ستاد استان مرکزی پذیرایی و اسکان 30 هزار زائر به خصوص در هنگام بازگشت از خاک عراق را در دستور کار دارد اظهار داشت : با تدابیر اندیشه شده و برگزاری جلسات هماهنگی متعدد  و تشکیل کمیته های 9 گانه (1. انتظامي 2. امنيتي 3. مستند سازي 4. اعزام 5. فرهنگي و آموزشي 6. امداد و نجات 7. بهداشت و درمان 8.كميته ي حمل و نقل و سوخت 9. اسكان و تغذيه و مشاركت هاي مردمي) اقدامات لازم جهت خدمات دهی به  زائرین حسینی در مرز مهران و نجف اشرف صورت پذیرفته است.

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی با اشاره به اقدامات کمیته حمل و نقل بیان داشت: اعزام 13 كاميون و كاميونت به مرز مهران در راستای برپايي موكب در شهر مهران و مسیر نجف به کربلا از اقدامات کمیته حمل و نقل در این راستا بوده است.

حسن قربانی اضافه کرد: با اعزام هياتي از ستاد اربعين استان و بازديد میدانی از امکانات مرز مهران ، برنامه ریزی لازم در خصوص رفع مشکلات موجود و برقراری زیر ساخت ها ی لازم جهت اسکان و تردد زائرین در ورودی شهر مهران  انجام شدو باتوجه به اینکه در مراسم پیاده روی اربعین حسینی امسال نیز طبق سال گذشته شاهد حجم وسیعی از زوار از سراسر کشور در مرز مهران خواهیم بود بخشی از ارائه خدمات به زائرین حسینی به استان مرکزی واگذار شده است که در این راستا 1300 دستگاه اتوبوس ويژه براي جابجايي زائرين به مرز مهران و برگشت آن ها  در نظر گرفته شده است.

قربانی مدیر کل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری مرکزی بابیان خدمات رسانی به زائرین حسینی توسط ستاد اربعین استان مرکزی در نجف اشرف و سطح استان بیان داشت: در راستای خدمات رسانی به زائرین، موكبی براي اسكان 5000 زائر در صحن حضرت فاطمه الزهرا(س) در نجف اشرف  در نظر گرفته شده است و همچنین ستاد اربعین حسینی(ع) استان مرکزی در دو موکب در صحن حضرت زهرا(س) در مرقد مطهر امام علی(ع)، یک موکب در شهر کاظمین و در مجاورت آرامگاه ملکوتی امامین جوادین(ع)، یک موکب در سالن آمفی تئاتر در میدان صورت العشرین نجف و سه موکب در مسیر شهر نجف اشرف به کربلای معلی به زائران حسینی(ع) در کشور عراق و موکب هایی در روستای خیرآباد، ورودی شهر و میدان بسیج اراک، مرز مهران، شهر محلات، غرق آباد و نوبران ساوه خدمات رسانی می کند.

حسن قربانی گفت :جهت تسهیل در عبور و مرور و آماده سازی پارکینگ واگذاری به ستاد اربعین استان  نیز 2دستگاه گريدر، 1دستگاه غلطك و 1دستگاه لودر به شهر مهران اعزام گردید .

قربانی دبیر ستاد اربعین استان با اشاره به تقویت مدیریت حوزه شهری، در مهران و نجف افزود:هماهنگی جهت اعزام 2دستگاه بالابر براي تعمير روشنايي معابر مهران و نجف اشرف و 4 دستگاه خودروي حمل زباله و 7دستگاه كمپرسي  صورت گرفته است.

وی  با بیان آمادگی کمیته امداد نجات برای ارائه خدمات به زائرین گفت: 2 دستگاه آمبولانس و 1 دستگاه خودروی آتش نشاني به شهر مهران و نجف اشرف برای ارائه خدمات اعزام شده است.

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی یادآوری کرد: هر یک از شهروندان که تصمیم به شرکت در آیین پیاده روی اربعین حسینی(ع) را دارند باید با ثبت نام در سامانه سماح  و در دست داشتن روادید به مرزها مراجعه کنند که در این راستا 37 دفتر ثابت و 14 دفتر موقت برای ثبت نام زائرین در سطح استان در نظر گرفته شده است.
 


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها