Portal_background_image

دوره آموزش فرماندهي تيم عمليات آتش نشاني آغاز شد

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی از برگزاری دوره آموزشی فرماندهی عملیات آتش نشانی در چهار جلسه خبر داد.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی  با اعلام اینکه این دوره آموزشی در چهار جلسه  برگزار می شود گفت: این دوره با هدف ارتقا دانش فرمانده هان عملیات آتش نشانی شهرداری های استان مرکزی با حضور و تدریس دکتر جوادی شهردار ساوه  برگزار می شود.
وی افزود: وظیفه فرمانده هان آتش نشانی مدیریت آتش نشانان تحت الامر جهت اقدام سریع و امداد رسانی در زمان بروز حوادث است.
حسن قربانی  گفت: این دوره آموزشی در چهار جلسه  به مدت 40 ساعت برگزار می شود  که 80  نفر از آتش نشان شهرداری های استان در این دوره آموزشی حضور دارند.
قربانی مدیر کل دفتر امور شهری وشوراها تصریح کرد این دوره آموزشی به صورت تئوری برگزار می شود و شرکت کنندگان با  آخرین فن های لازم در خصوص امدادگری و مدیریت حوادث آشنا خواهند شد.
حسن قربانی  ابراز امیدواری کرد با برگزاری دوره های آموزشی بتوانیم سطح دانش آتش نشانان را بالا ببریم و بتوانیم در زمان بروز حوادث عملکرد مناسبی داشته باشیم.

وی اظهار داشت : یک عملیات آتش نشانی موثر نیازمند یک فرماندهی است،که بایستی کنترل،طرح  ریزی،سازماندهی،ارتباطات و ایمنی را بطور همزمان مدنظر قرار دهد.
حسن قربانی  مدیر کل دفتر امور شهری وشوراها عنوان نمود: در این دوره سعی می شود تا آتش نشانان با اصول فرماندهی و مدیریت عملیات در حوادث و تدبیر مناسب آشنا شوند.

در ادامه قربانی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی عنوان نمود چابک سازی نیروها یکی از مهمترین اولویت حوزه آتش نشانی برای ایمن سازی و انجام عملیات های موفق است  که در این راستا آموزش دفتر امور شهری شوراها با برگزاری دوره های آموزشی و عملیاتی در سال جاری با 10 دوره آموزشی  در قالب  240 ساعت آموزش و 2 مانور عملیانی در شهرهای داودآباد و آشتیان و یک سفر آموزشی برای آتش نشانان استان اقدام نموده است و همچنین در نظر است نسبت به برگزاری دوره های تربیت مربی با همکاری دانشگاه علمی کاربردی  و  مسابقات عملیاتی ورزشی آتش نشانی اقدام گردد.


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها