Portal_background_image

دومين همايش شهرداران استان مركزي به ميزباني شهرداري مهاجران برگزار گرديد

برگزاری دومین همایش شهرداران استان مرکزی با حضور استاندار ،معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیران کل ستادی در شهرداری مهاجران

دومین همایش شهرداران استان مرکزی با حضور استاندار ،معاون هماهنگی امور عمرانی ،مدیران کل ستادی استانداری و همچنین قائم مقام دادگستری استان مرکزی جهت تدریس در موضوع کمسیون های ماده 100 و 77 شهرداریها با  شرکت شهرداراران استان مرکزی در روز دوشنبه 95/4/14 همزمان با روز شهرداریها و دهیاریها  در محل شهرداری مهاجران برگزار گردید.

در این همایش زمانی قمی استاندار مرکزی نقش شهرداریها را در جلب رضایتمندی مردم اساسی عنوان کرد و گفت: شهرداران ضمن تشویق و حمایت از همکاران، نظارت بر مجموعه خود را  در راستای تکریم و نحوه پاسخگوئی به ارباب رجوع مورد توجه جدی قرار دهند .

وی بیان کرد:  با توجه به شرایط اقتصادی کشور،  شهرداران رسالتی سنگین و نقشی مهم و سازنده  بر عهده دارند و علاوه بر اینکه در مدیریت شهری تلاش می کنند در مدیریت بحران نیز نقش موثری ایفا می نمایند.

زمانی قمی گفت:مبلمان شهری بیانگر میزان پیشرفت و توسعه هر کشور است و با ورود هیاتهای خارجی در اولین نگاه اقدامات شهرداریها در حوزه مبلمان شهری نمایان می شود  و مورد توجه قرار می گیرد.

استاندار مرکزی با تاکید بر ضرورت توجه به توسعه شهری و توسعه مدیریت شهری، بیان کرد: توجه به مبلمان شهری ضامن آبرو و تمدن کشور ، فرهنگ ایرانی و میزان پایبندی به قوانین و مقررات است که باید بیش از این مورد عنایت قرار گیرد.

وی با تاکید بر طراحی سامانه ای که امر سرمایه گذاری در شهرها را هدایت کند، بیان کرد: بخش هایی از علایق سرمایه گذاران در حوزه خدمات شهری و شهرداری ها می باشد که لازم است در این خصوص سامانه ای طراحی شود و شهرداران عضو آن شوند و نمایندگان آنها با سرمایه گذاران مذاکره داشته باشند.

وی افزود: در زمینه  صدور مجوز های لازم برای تسهیل در امر سرمایه گذاری  نیز مساعدتهای لازم انجام خواهد شد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: زنده نگه داشتن یاد مفاخر احترام به آنها را ترویج می دهد و باعث اشاعه ادب، فرهنگ و تمدن  در جامعه  می گردد  که  باید در طراحی مبلمان شهری به این موضوع توجه شود.

وی افزود: استان مرکزی مهد مفاخر و اندیشمندان است و شهرداران باید شهرها را به یاد و نام این مفاخر مزین کرده تا زمینه آشنایی با آنها در جامعه فراهم شود.

 

*** افتتاح دو پروژه عمرانی با حضور استاندار مرکزی در مهاجران 

گفتنی است در ادامه با حضور استاندار مرکزی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شازند، امام جمعه مهاجران و تعدادی از مسئولین، رستوران و سالن ورزشی چند منظوره شهر مهاجران افتتاح و به بهره برداری رسید.

این رستوران در محل پارک جامع شهر مهاجران با متراژ 600 متر مربع و با ظرفیت 350 نفر و با اعتباری بالغ بر 625 میلیون تومان و همچنین سالن ورزشی چند منظوره به مساحت 1221 متر مربع با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری افتتاح شد.


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها