Portal_background_image

دومين همايش شهرداران استان مركزي در سال 97 به ميزباني شهرداري مهاجران برگزار گرديد

همایش شهرداران استان مرکزی با حضور مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، حجت الاسلام والمسلمین نیکزاد امام جمعه شهر مهاجران، حمید حیدری مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها و مدیران دستگا های اجرایی مدعو به میزبانی شهرداری مهاجران برگزار گردید.
 

در ابتدای همایش حجت الاسلام والمسلمین نیکزاد امام جمعه شهر مهاجران مطالبی را در خصوص خدمت رسانی به شهروندان و  استفاده از مبلمان و المانهای اسلامی در شهرها بیان کرد. سپس عسکری مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری در خصوص لزوم شناخت تهدیدات زندگی شهروندی، تدوین و برنامه ریزی تمهیدات برای مقابله با تهدیدات احصاء شده و مشارکت شهرداریها در ایام برگزاری اربعین حسینی(ع)صحبت نمود. لزوم توجه به اراضی و ابنیه موقوفه و برگزاری مسابقات کشوری قرآن مجید در استان مرکزی توسط دلاوری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مطرح شد ودر ادامه خانم سها مدیرکل استاندارد استان در خصوص استاندارد سازی تجهیزات شهرداریها و امکانات پارکهای عمومی و شهرهای بازی و آسانسورهای ساختمانهای عمومی و شخصی مطالبی را بیان داشت . آمره ای مدیرعامل آب منطقه ای استان گزارشی از وضعیت آب استان ارائه کرد و بر  لزوم استفاده از پساب برای آبیاری فضاهای سبز تاکید نمود.

مناسب سازی معابر، امکان عمومی و پارکها برای استفاده جامعه معلولین استان و تلاش شهرداران برای توانمندسازی پارکها ، خلاصه مطالبی بود که خانم امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در این همایش مطرح نمود.

حمید حیدری ضمن تشکر از حضور مدیران مدعو برگزاری این همایشها را در بالا بردن توان علمی شهرداران موثر دانستندو در ادامه توضیحاتی را در خصوص بند"و" شهرداری ها ارایه دادند

در ادامه همایش تعدادی از شهرداران استان به طرح سوالات و بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف از جمله اجرای پروژه های سرمایه ای، تقویت ظرفیتهای گردشگری و غیره پرداختند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ضمن پاسخگویی به سوالات مطرح شده در این همایش مطالبی با سرفصل های تحقق شعار سال، استفاده از تسهیلات قرض الحسنه سازمان همیاری شهرداریها و دهیاری کشور، استفاده از اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران، استفاده از پساب فاضلاب برای آبیاری فضاهای سبز، اجرای برنامه های فرهنگی و نشاط آور در طول فصل تابستان، پاسخگویی و خدمت صادقانه به مردم و مشارکت با بخش خصوصی در اجرای پروژه های سرمایه ای را بیان داشت که در خبر جداگانه ای درج خواهد 

گالری تصاویر


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها