Portal_background_image

شركت مدير كل دفتر امور شهري وشوراهاي استانداري مركزي وجمعي از اعضاي شوراهاي اسلامي شهر وروستا وشهرداران سراسر كشور در اجلاس جهاني شوراها و شهرداران 2016 با حضور رئيس جمهور

مدیر کل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری مرکزی به همراه جمعي از اعضای شوراهاي اسلامي وشهرداران استان در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016که در محل سالن همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد شرکت نمودند

مدير كل دفتر امور شهري وشوراهاي استاندار مركزي در حاشیه  اين اجلاس گفت :

نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 با حضور رییس جمهور محترم  و شرکت  جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر وروستا و شهرداران سراسر کشور در سالن همایش های بین المللی برج میلاد در روز چهارشنبه برگزار شد.

قربانی اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش، آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی جهان در عرصه مدیریت شهری است که در این همایش مدیران شهری، اعضای شورای اسلامی شهر­های سراسر کشور و شهرداران داخلی و خارجی و اساتید برجسته ملی و بین ­المللی حضور داشتند.

مدیر کل دفتر امور شهری وشوراها اضافه نمود:  در این اجلاس 30 نشست تخصصی در حوزه مدیریت شهری برگزار خواهد شد .

وی تصریح کرد:اجلاس جهانی شوراها وشهرداران  با عنوان مدیریت شهری با طرحی 5 ساله با موضوع گردشگری ،محیط زیست شهری ،مدیریت بحران و شهر هوشمند  فعالییت  خود را آغاز نموده است.

قربانی مدیرکل دفتر امورشهری شوراها اضافه نمود: امروزه دست‌یابی به روش‌های جدید کسب درآمد، پیش‌بینی منابع درآمدی مطمئن و پایدار و تعدیل هزینه‌های شهرداری،باید مورد توجه  مدیران و برنامه‌ریزان امور شهری، از جمله شوراهای اسلامی شهرها و شهرداران باشد.

قربانی عنوان نمود: توسعه‌ی پایدار برای شهرها، یک نیاز اجتناب ناپذیر و ضروری است که برای دست یافتن به آن، مهم‌ترین عامل، منابع پایدار درآمدی است.

قربانی بااشاره  به یکی از رویکردهای این اجلاس در بحث مدیریت بحران اظهار داشت: باید  شهروندان در مسائل ایمنی و چگونگی برخورد و عکس العمل در مواقع بروز حوادث آموزش های لازم را ببینند و به عنوان یک مطالبه‌گر به همان میزانی که به نمای ساختمان توجه دارند به ایمنی  آن نیز توجه کنند.

وی در ادامه گفت: تالار مذاکرات سرمایه گذاری با اختصاص میز مذاکراتی برای شهرداری‌های کشور و شرکت‌های سرمایه گذار داخلی و خارجی   فعال در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری در این اجلاس فراهم آمده است که موقعیت مناسبی را برای شهرها جهت جذب سرمایه گزار به وجود آورده که موجب آشنایی طرفین با پتانسیل‌های یکدیگر شده که نقطه عطف آن انعقاد قراردادهای اجرایی است.

گفتنی است :نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016  با حمایت و همکاری شورای عالی استان‌ها، شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، امورخارجه ایران، ارتباطات، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ... با هدف آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی جهان در عرصه مدیریت شهری، با حضور رییس جمهور ،جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر‌ها و شهرداران سراسر کشور، روسای شورا شهر و شهرداران از کشورهای روسیه، هندوستان، لبنان، کرواسی، ترکیه، گینه و ... در مرکز همایش‌های برج میلاد آغاز شده است.


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها