Portal_background_image

شهرداري‌ها بايد وضعيت ايمني مراكز تجاري را سامان دهند

رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از ساختمان پلاسکو : طبق قانون تمام مراکز تجاری باید سیستم های امنیتی را مطابق استانداردهای ابلاغی، اجرا کنند و شهرداری ها نیز مکلفند این کار را سامان دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون تمام مراکز تجاری باید سیستم های امنیتی را مطابق استانداردهای ابلاغی، اجرا کنند و شهرداری ها نیز مکلفند این کار را سامان دهند.

به گزارش خبرگزاري مهر، علی لاریجانی عصر شنبه دوم بهمن و در جریان بازدید از محل حادثه ساختمان پلاسکو در تهران، در گفتگو با خبرنگاران با بيان مطلب فوق با ابراز تاسف از وقوع این حادثه دردناک و تسلیت به خانواده بازماندگان اظهار داشت: نکته فوری و مهم در حال حاضر آواربرداری و امدادرسانی است تا زودتر این غائله را به جایی برسانیم و مشکل این منطقه را حل کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مساله دیگر مربوط به یکسری نظامات امنیتی است که برای مناطق تجاری باید رعایت شود.

لاریجانی ادامه داد: در این رابطه خوشبختانه یک بند در قانون برنامه توسعه آمده است که تمام مراکز تجاری باید سیستم های امنیتی را مطابق ضوابط و استانداردهایی که به آنها ابلاغ می شود، اجرا کنند و شهرداری ها نیز مکلفند این کار را سامان دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این می تواند در آینده یک نظام استانداردی را برای ایمنی بخش های تجاری فراهم کند.

وی ادامه داد: در رابطه با مناطق و اماکن فرسوده نیز در برنامه پنج ساله آمده است که برای بازسازی تسهیلاتی را در اختیار آنها قرار بگیرد که این مساله نیز باید با سرعت بیشتری دنبال شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: پس از حل مسائل فوری و فوتی که الان وجود دارد، باید سایر مسائل را در ارتباط با دولت پیگیری کنیم.

در بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از ساختمان تخریب شده پلاسکو، دكتر رحمانی فضلی وزیر کشور، استاندار تهران و شهردار تهران نیز حضور داشتند که شهردار تهران توضیحاتی را از روند اقدامات انجام شده درخصوص آواربرداری و امدادرسانی به مجروحان و مصدومان حادثه دیده به دکتر لاریجانی ارائه داد.


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها