Portal_background_image

مرحله دوم مانور آموزشي، عملياتي و ورزشي نجات از سيلاب و آب هاي خروشان در رودخانه قره چاي , توسط دفتر شهري وشوراهاي استاندار ي و با حضور آتش نشانان استان مركزي آغازشد.

مانور آموزشی، عملیاتی و ورزشی نجات از سیلاب و آب های خروشان در رودخانه قره چای با حضور تیم‌های تخصصی امداد و نجات آتش نشانی های شهرداری های استان مرکزی به میزبانی شهرداری خنداب توسط دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در محل رودخانه قره چای در شهر خنداب در حال برگزاری می باشد .

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی ضمن بازدید از برگزاری مانور آموزشی سراسری نجات در سیلاب ویژه آتش نشانان استان مرکزی در شهر خنداب بیان داشت: این مانور با حضور تیم‌های تخصصی امداد و نجات آتش نشانی های شهرداری های استان مرکزی به میزبانی شهرداری خنداب توسط دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در محل رودخانه قره چای در شهر خنداب در حال برگزاری می باشد .
حسن قربانی افزود: در مانور آموزشی ،عملیاتی و ورزشی نجات در سیلاب ، بازدید و چکاپ کامل تجهیزات در سیلاب، امداد و نجات در آب‌ ، مدیریت اردوگاه،حمل مصدوم و چادرزنی توسط تیم‌های تخصصی امداد و نجات آتش نشانی های استان و مربیان این امر اجرا خواهد شد و به طور آزمایشی بحران در سیل را مدیریت می کنند.
مدیر کل دفتر امور شهری وشوراها با بیان اینکه در این مانور آموزشی از سراسر استان شرکت می‌کنند، گفت: آتش نشانان شهرداری های استان در این مانور هماهنگی و وحدت رویه نیروهای عملیاتی را که حاصل تمرین‌های متداول و مانورهای متعدد درسال‌های گذشته بوده، به نمایش می‌گذارند.
حسن قربانی مدیر کل دفتر شهری استانداری مرکزی با اشاره به اینکه امر آموزش هزینه نیست بلکه سرمایه گزاری بلند است عنوان کرد: در سال گذشته دفتر امور شهری وشوراها توانست رتبه برتر در حوزه آموزش را از طرف مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با برگزاری 60 دوره آموزشی در قالب 5500 نفر ساعت آموزشی کسب کند.
قربانی اضافه کرد : از کل دوره های برگزار شده با الویت قرار دادن آموزش آتش نشانان و اعضای مدیریت بحران شهرداری های استان، 10 دوره در قالب 1200 نفرساعت و 2 مانو آموزش و عملیاتی در سال 95 برای این گروه برگزار گردیده است و در سال جاری نیز روند برگزاری این دوره ها با جدیت در حال پیگیری و انجام می باشد.


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها