Portal_background_image

همايش مشترك شهرداران و روساي شوراهاي اسلامي استان مركزي باحضور معاون هماهنگي امور عمراني ,مديركل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري مركزي و سرپرست فرمانداري دليجان در شهر نراق برگزار شد

همایش مشترک شهرداران و روسای شوراهای اسلامی استان مرکزی باحضور معاون هماهنگی امور عمرانی ,مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی و سرپرست فرمانداری دلیجان با رویکرد آموزشی تحت عنوان مدیریت نوین پسماند شهری در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهر نراق برگزار گردید

فیلی معاون هماهنگي امور عمراني استانداري مركزي در پايان اين همايش يك روزه ابراز داشت: همایش مشترک شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهر ها با موضوع روش های نوین مدیریت پسماند و بررسي مباحث مربوط به سلامت آب شرب شهرهاي استان در شهر نراق برگزارشد .
وي گف: موضوع استفاده بي رويه از سموم و كودهاي شيميايي در اراضي كشاورزي كه موجب تهديدآب شرب شهرها و روستاها مي گردد از سوي شهرداران و ساير شركت كنندگان در اين همايش مطرح و مورد بررسي قرار گرفت.
فيلي گفت: كشور ايران و به تبع آن استان مركزي در آينده با چندين بحران از جمله بحران آب و پسماند مواجه است كه بايد اين موضوعات با جديت مورد پيگيري قرار گيرد.
معاون استاندار مركزي گفت: برخي افراد معتقدند كه يا بايد به مسايل زيست محيطي توجه كرد يا بايد بدنبال رونق اقصادي بود و بنده با اين نظر مخالفم زيرا انجام طرحهاي اقتصادي با رعايت مسايل زيست محيطي مي تواند هم موجب رونق اقصادي و هم حفاظت از محيط زيست گردد.
وي استفاده شهرداري نراق از كيسه هاي زباله ارگانيك را يك اقدام شايسته زيست محيطي دانست و افزود: شهرداری نراق در حوزه اجرای طرح تفکیک از مبدأ پیشگام شهرهای استان و لایق تقدیر است .
فيلي به اقدامات خوب شركتهاي دانش بنيان در زمينه مديريت پسماند اشاره كرد و اظهار داشت: ما باید بتوانم با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان، مشکلات زیست محیطی خود در بخش آب ، فاضلاب و زباله های صنعتی و شهری را حل کنیم.
معاون استاندار مركزي افزود: حضور مدیران این شرکت ها در همایش هاي شهرداران و آشنايي مديران شهري ما از آخرین دستاورد های علمی این بخش که به دست جوانان نخبه رقم خورده است، ضروري است و ما انتظار داریم شهرداریها منبعد از این تکنولوژی ها استفاده کنند.


دسته بندی

دفتر امور شهری و شوراها


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها